top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafı5letterstory

Serendipity ♥

İlk yazımda "ah bu hikayeyi kesin anlatacağım" demiştim, buyrun;


Hayatın boyunca başına gelen, farketmeden yaptığın veya senin hiç dikkate almadığın detaylar = senin hikayen!


Nasıl mı? Anlatayım.


14 Şubat 2012'de ilk dövmemi yaptırdığımda günün anlam ve önemindeki ve kelimenin içindeki detaydan habersizdim. Farsça kökenli "SERENDIPITY" hem söyleniş olarak sevdiğim, hem de anlamına çok inandığım bi' kelime; "şanslı - ilahi tesadüf" demek. İngilizce olarak "finding sth good without looking for it" olarak açıklanmış. Anlatacağım hikayeye en uygun açıklama da bu sanırım.


Ama şimdi hikayenin bu kısmını burada bırakalım ve 19 Haziran 2014 Perşembe gününe gidelim. Dövmemin üzerinden 2.5 sene, İstanbul'a taşınmamın üzerinden 1 seneden fazla süre geçmiş ve ben işteyim. Telefonum çaldı, arayan Kanada'dan bi' arkadaşım (ismini yazının ilerleyen kısımlarında paylaşacağım). Akşam için Travis konserine ikiziyle birlikte 2 kişilik biletleri olduğunu ancak ikizinin uçak/otobüs (vs.) kaçırdığı için Ankara'dan gelemediğini, aklına benim geldiğimi ve konsere gelmek isteyip istemediğimi sordu (Bu arada Kanada'dan sonra ikimizde bir süre farklı ülkeler, farkı şehirler ve farklı hayatlara savrulduğumuzdan , sıklıkla görüşemediğim bi' arkadaşımdır kendisi. Hatta O da ben de İstanbul'a taşındığımızdan beri yalnızca 1 kere vapurda karşılaştık, sonra 'görüşelim ya neden görüşmüyoruz?' cümleleri arasında hayatın koşturmacasına dalıp yine birbirimizi aramadık. Bu nedenle aklına ilk benim gelmiş olmam oldukça şaşırdığım bi' durum olmuştur, hatta geçen ay buluştuğumuzda bunu konuşup baya bi' gülmüşlüğümüz vardır. Bu arada farkettim ki ben hala parantez içindeyim, çıkıyorum!) Hem Travis, hem konser seven bi' insan olarak teklifin üstüne cup diye atladım tabi ki ve akşam buluşup, o zamanki adıyla "Black Box", şu anki adıyla "Volkswagen Arena" olan konser alanına gittik. Ve ben burada tanıştım Can'la :) Ben ve arkadaşım, Can ve 2 arkadaşı ile çok eğlenceli bi' tanışma, hatta aslında tanışamamaydı (5 kişi beraber selfie çekilip sosyal medyada paylaştığımızda henüz isimlerimizi bilmiyorduk mesela)! Konseri beraber dinlerken çektiğimiz sayısız video ve fotoğrafı da saymıyorum bu arada. Dışardan gören biri olsan bunlar 40 yıllık kanka grubu derdin, o derece.


Gelgelelim süpriz bi' şekilde çıkan bu konser akşamının hayatımı 9 ay içinde nasıl değiştirdiğine: Önce 24 Haziran 2014 Salı günü yine aynı mekanda gidilen Pixies konseri sonrasında sevgili, 2 ay içinde "evlensene benle?" cümlesiyle şok olundu. Sonra 6 ay her türlü objeyle evlilik teklifi denemesi yapıldıktan sonra 8. ayda doğru objeyle havada evlenme teklifi edildi ve 9 ay içinde itinayla evli 2 insan olundu :) Acelesi olan bi' çiftiz biz!


Şimdi diceksin ki dövme ve 14 Şubat bu olayın neresinde. Şurasında;


Yukarıda anlattığım şekilde evde pijama terlik takılmayı düşündüğüm bir akşamın, süpriz bir şekilde sonunun buralara bağlanmasının dışında, bu hikayenin en çarpıcı ve benim hala aklıma geldikçe hayret ettiğim kısmı arkadaşımın isminde gizli: "Seren!" Yani ben Can'la tanışmamızdan 2.5 sene önce, sevgiye adanmış bir günde, tesadüfen bizi biraraya getirecek olan kişinin isminin içinde olduğu dövmeyi yaptırmışım vücuduma! Sence de hayatın çok ilginç ve kafası güzel mucizeleri yok mu?


Bir de sonradan öğrendim ki Can tarafından da hikayenin ilginç bir yanı varmış. Normalde kendi biletleri olmasına rağmen, bilet bulamayan ve Travis hayranı bir çift arkadaşlarını kıramayıp, 2 kişi biletlerini bu çifte vermişler. Ancak bu çiftin son dakikada seyahate çıkması gerektiğinden biletleri konserin olduğu gün asıl sahiplerine geri iade etmişler:)


Yani normalde ne ben, ne de Can konserde bulunmayacakken son dakika süprizleri ile oradaydık; iyi ki!


Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki böyle olmuş dediğim, hayatımın en güzel hikayesidir bu..

Ve Travis, tabii ki en sevdiğim müzik grubu :) ♥


"..it's such a lovely day,

i'm glad you feel the same.."


P.S: Kahvedeki şekil tamamen gerçektir ve çoktan içilmiştir!

112 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page