HAKKIMDA

Beni eğer 3. tekil şahıs anlatsaydı şunları derdi;

İsmi Nihan. Kendisi 1986 doğumlu bir deli. Kendisine deli denmesinden hiç rahatsız olmaz, çünkü aklı başında olmanın henüz bir faydasını görmemiştir. Burçlara çok inanmaz ama Aslan burcu olmasıyla fazlasıyla övünür. Hatta dünyanın en iyi burcu olduğunu düşünür. Ama bir keresinde bir arkadaşı böyle düşünmesinin de Aslan burcu olduğundan kaynaklandığını söylemiştir, haklılık payı vardır.

İletişim Fakültesi mezunudur, hep birileriyle iletişmek ister. Ama esas tutkusu insanlara kendi tasarladığı şeyleri sunabilmektir.

Oturduğu yerde pek oturamaz, hep görülecek daha çok yer olduğuna inanır. Bu uğurda en çok ziyaret ettiği web siteleri arasında uçak bileti satanlar gelir. Farklı kültürler ve farklı insanlar tanımak kadar insanı zenginleştiren başka bir şey olmadığına inanır.

En sevdiği renk mavi, en sevdiği hayvanlar filler ve penguenler, en sevdiği yemek lazanya, en sevdiği kıyafetler de garip olanlardır.

..ve ben bu sayfanın hikayesini anlatacak olsam şunları derdim;

Ocak 2016’da blog sayfamı açtığımda kafamda çok da fazla bir şey yoktu. Seyahat tutkunu olarak seyahatlerimi yazayım, bir de ev için yaptığımız üç beş tasarımı paylaşayım niyetindeydim. Ellerimi kullanmak, farklı bir şeyler ortaya çıkarmak ve seyahatlerimi yazıya dökmek gibi şeyler hep kafamda vardı ama tam olarak nerden nasıl başlayacağımı bilmediğimden, en iyisi bir blog sayfası açayım gerisi gelir diye düşündüm. Geldi. Önce seyahatlerim, sonra taşlar ve ahşaplarla yaptığım tasarımlarım derken bir bakmışım kendiliğinden şekillenmiş ve tam da olmasını istediğim yere doğru yola çıkmış.

 

Peki nedir bu ismin hikayesi diyecek olursan, bu aşama biraz zorlu geçti açıkçası.. Hem beni anlatsın, hem tasarımlarımı anlatsın, hem seyahatlerimi de içersin, hem kolay anlaşılsın, hem uluslararası olsun, hem de en önemlisi bir hikayesi olsun derken bir baktım bir araya gelmesi gereken bir sürü denklem oluşmuş. En çok da bir hikayesi olsun istiyordum ve tam o sırada çok sevdiğim bir arkadaşımın ilham olsun diye verdiği bir kitabı okurken bir anda kafamda bu kelimeler belirdi: 5 letterStory… Yani “5 Harflik Hikaye”…

 

Minik bir liste yaptım. 5 rakamı bir çok şeyi anlatıyordu; en başta 5 harf olan“ismimi”, “story” kelimesinin kendisini, bu yola çıkmamda ilk adımlarım olan "çakıl" taşını, dünyayı keşfetmek gibi bir derdim olduğundan “dünya”, “world” ve “earth” kelimelerinin hem Türkçe hem İngilizcesini… Renklere karşı olan tutkuma bakıldığında "color" kelimesini.. Sanat, hayat, yaşam, doğal gibi en hayata dair kelimeleri.. Kısacası fark ettim ki bu bloğa dair ne varsa hepsi 5 harflik hikayelerdi.  Böylece 5 letterStory doğmuş oldu.

Ve işin en güzel kısmı ise hikayelerin paylaştıkça güzel olması ♥